nasza oferta uszlachetniacze do zapraw

Qcolor
Brand:Farkom
Product Code: Qcolor
Availability: In Stock
Price: pl0.00
Ex Tax: pl0.00
Qty:     - OR -   Add to Wish List
Add to Compare

 

Zużycie:

Pigment Qcolor mieszamy w proporcjach od 3 do 8 kg pigmentu na 100 kg cementu, przeciętnie 2kg na 50kg cementu.
Od ilości pigmentu zależy odcień otrzymanego zabarwienia.

Pigment musi być starannie wymieszany zarówno z cementem, jak i pozostałymi składnikami np. z piaskiem czy kruszywem. Pigment powinien być mieszany ok. 15 min. Im dłużej miesza tym bardziej jednolite i intensywne staje się zabarwienie. Kolor betonu zależy również od barwy cementu, kruszywa i innych składników. W zależności od ich koloru dobieramy ilość stosowanego pigmentu.Dlatego ilość pigmentu zawsze należy dostosować w sposób indywidualny. Jeśli chcemy osiągnąć zamierzony efekt, pigment trzeba dozować wagowo.

 

Qcolor - Pigment do zapraw i betonu
  • wykonany na bazie tlenków żelaza
  • cechuje się bardzo dużą mocą barwienia
  • jest odporny na światło
  • nie jest narażony na wypłukiwanie przez opady atmosferyczne

Właściwości

Pigment Qcolor oparty jest na bazie pigmentu żelazowego. Jest drobnoziarnistym proszkiem, którego cechuje bardzo dużą mocą barwienia.
Pigmenty nieorganiczne charakteryzują się również tym, że nie rozpuszczają się w wodzie, są odporne na światło i nie są narażone na wypłukiwanie przez opady atmosferyczne. Pigment nie wpływa na wiązanie cementu, nie oddziałuje również na trwałość i wytrzymałość betonu.

Przeznaczenie

Qcolor jest rekomendowany są do barwienia różnego typu wyrobów betonowych. Doskonale nadają się do barwienia fug (np. przy cegle klinkierowej), kostki brukowej i płyt ażurowych. Znakomicie sprawdzają się w nadawaniu koloru tynkom i elewacją. Można je stosować także poza budownictwem, w przemyśle farbiarskim i lakierniczym. Pigmenty Qcolor znajdują swoje zastosowanie również przy barwieniu tworzyw sztucznych.

Write a review

Your Name:


Your Review: Note: HTML is not translated!

Rating: Bad           Good

Enter the code in the box below:Tags: Qcolor