nasza oferta tynki wewnętrzne

Taśmy łączeniowe i narożnikowe Q i V
Brand:Farkom
Product Code: Taśmy łączeniowe i narożnikowe Q i V
Availability: In Stock
Price: pl0.00
Ex Tax: pl0.00
Qty:     - OR -   Add to Wish List
Add to Compare
Taśmy łączeniowe i narożnikowe Q i V Taśmy do łączenia i naroży płyt k-g
  • niezwykle trwała - rdzeń stanowi elastyczne nierozciągliwe tworzywo
  • idealnie się łączy z masą gipsową - zewnętrzna warstwa utworzona z produktów pochodnych bawełny
  • uniwersalna - do stosowania na łączenia i naroża ścian pod wszystkimi kątami
  • ekonomiczna - nawinięta na rolkę do wykorzystania w 100%

Właściwości

Taśmy Q i V są nowoczesnym, kompozytowym produktem stosowanym głównie jako element łączeniowy płyt kartonowo-gipsowych. Bazą taśm Q i V jest białe, elastyczne i bardzo odporne na rozciąganie i pęknięcia tworzywo, stanowiący rdzeń nośny taśmy. Jest on obustronnie pokryty surowcami pochodnymi bawełny z dodatkami uszlachetniającymi dający bardzo dobre łączenie z masą gipsową. Znajdująca się na taśmie perforacja umożliwia przenikanie masy szpachlowej i wraz z chłonną i szorstką powierzchnią taśmy zwiększają przyczepność do podłoża i wytrzymałość połączenia. Płaska powierzchnia taśm sprawia, że doskonale nadają się do łączenia płyt położonych w jednej płaszczyźnie. Przewężenie ciągnące się przez całą długość taśm, ułatwia ich równe i precyzyjne przełamanie, dzięki czemu można je stosować do wykończenia (maskowania i wzmacniania) naroży wewnętrznych i zewnętrznych uzyskując idealnie proste linie. Kształt przewężenia w połączeniu z elastycznością materiału taśmy sprawia, że można je kształtować i dopasowywać do dowolnego kąta zarówno ostrego jak i rozwartego. Długości rolek 25m i 12m poszerzają zakres zastosowania. Naroże między sufitem i ścianą pionową można wykończyć jednym ciągiem, nawet w pomieszczeniach o dużej powierzchni. Kolor biały poprawia estetykę taśm i nie powoduje prześwitywania spod masy szpachlowej. Niewielka grubość taśm, rzędu 0,25-0,35 ułatwia pokrycie ich cienką warstwą masy szpachlowej, która szybko wysycha i łatwo się zaciera. Wykonanie w jednakowej technologii obu stron taśm zwiększa ich uniwersalność i sprawia, że zastosowanie jest łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Taśmy nie wymagają stosowania specjalistycznych narzędzi.

Przeznaczenie

Taśmy Q i V można stosować do maskowania pęknięć i uszkodzeń na ścianach zarówno z płyty K-G, jak i tradycyjnych, do połączeń płyt K-G pod wszelkimi kątami, do wyprowadzania i wzmacniania naroży wewnętrznych. Taśmy V dodatkowo można stosować do wyprowadzania i wzmacniania naroży zewnętrznych w miejsce wszelkiego rodzaju narożników.
Taśmy Q i V cechuje duża wytrzymałość, odporność na wilgoć, uniwersalność, wygoda w stosowaniu, przechowywaniu i transporcie. Łączą w sobie zalety takich taśm jak: siateczkowe z włókna szklanego, fizelinowe, papierowe czy papierowe z wkładką aluminiową. Spełniają swoje zadanie przez długie lata.

Miejsca zastosowań:     

  • łączenie płyt karton-gips w jednej płaszczyźnie
  • wykańczanie narożników wewnętrznych i zewnętrznych
  • w miejscach narażonych na działanie wilgoci np: łazienki, kuchnie
  • łączenia płyt karton-gips pod wszystkimi kątami     
  • maskowanie pęknięć, rys uszkodzeń na ścianach i sufitach

Write a review

Your Name:


Your Review: Note: HTML is not translated!

Rating: Bad           Good

Enter the code in the box below: